MAX20090
Brand
Package/Case
Package
Type
Topology
Number of Outputs
Voltage-Input (Min)
Voltage-Input (Max)
Voltage-Output
Current-Output (Max)
Dimming
Features
Operating Temperature
Efficiency
Mounting Type
Size / Dimension
Approval Agency
Weight
RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
REACH Status
ECCN
HTSUS
Power (Watts)
Base Product Number
Internal Switch(s)
Voltage-Supply (Min)
Voltage-Supply (Max)
Current-Output / Channel
Frequency
Applications
Apply
All search Results for "PMIC - LED Drivers" ( 12 Parts Found )
Images
Model
Brand
Quantity
Consult
Package / Case
Package
Package Min
Type
Topology
Number of Outputs
Voltage-Input (Min)
Voltage-Input (Max)
Voltage-Output
Current-Output (Max)
Dimming
Features
Operating Temperature
Efficiency
Mounting Type
Size / Dimension
Approval Agency
Weight
RoHS Status
REACH Status
ECCN
HTSUS
Power (Watts)
Base Product Number
Internal Switch(s)
Voltage-Supply (Min)
Voltage-Supply (Max)
Current-Output / Channel
Frequency
Applications
In Stock: 5
SEND E-mail SUBMIT RFQ
20-WFQFN Exposed Pad
TR
2500
DC DC Controller
SEPIC, Step-Down (Buck), Step-Up (Boost)
1
65V
Analog, PWM
-40°C ~ 125°C (TA)
Surface Mount, Wettable Flank
ROHS3 Compliant
EAR99
MAX20090
No
200kHz ~ 2MHz
Automotive, Lighting
In Stock: 8
SEND E-mail SUBMIT RFQ
20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
TR
2500
DC DC Controller
1
65V
Analog, PWM
-40°C ~ 125°C
Surface Mount
ROHS3 Compliant
EAR99
MAX20090
No
200kHz ~ 2.2MHz
Automotive, Lighting
In Stock: 0
20-WFQFN Exposed Pad
Tube
75
65V
-40°C ~ 125°C (TA)
Surface Mount
REACH Unaffected
MAX20090
200kHz ~ 2MHz
In Stock: 0
65V
-40°C ~ 125°C (TA)
MAX20090
200kHz ~ 2MHz
65V
-40°C ~ 125°C (TA)
MAX20090
200kHz ~ 2.2MHz
Automotive, Commercial & Industrial Lighting
65V
-40°C ~ 125°C (TA)
Surface Mount, Wettable Flank
MAX20090
200kHz ~ 2.2MHz
65V
-40°C ~ 125°C (TA)
MAX20090
200kHz ~ 2.2MHz
Tube
75
65V
-40°C ~ 125°C (TA)
MAX20090
200kHz ~ 2.2MHz
65V
-40°C ~ 125°C (TA)
MAX20090
200kHz ~ 2.2MHz
74
65V
-40°C ~ 125°C (TA)
MAX20090
200kHz ~ 2.2MHz
74
65V
-40°C ~ 125°C
MAX20090
200kHz ~ 2.2MHz
65V
-40°C ~ 125°C (TA)
MAX20090
200kHz ~ 2MHz